Hírek

2019.04.29.

Ilyen volt a XXXVIII. Gerecse50

Lassan kezdjük kifújni magunkat a hétvége fáradalmai után, reméljük ti is kipihentétek a szombati nap megterhelését és a vízhólyagok is lassan begyógyulnak.

Kezdjük a számokkal! 6485-en vágtatok neki a négy távnak összesen, szintidőn belül 6189 túrázónak sikerült beérnie. A legnépszerűbb táv a klasszikus ötvenes volt 2432 fővel, második helyen a húszas táv áll 1616 fővel, harmadik legtöbben a friss harmincas útvonalon indultak el, 1550-en. Legkevesebb induló a legrövidebb távon volt, 887 fő összesen.

Öt év után változott a harmincas táv útvonala és a kerékpárutas verzió helyett ezúttal a húszas- és az ötvenes kör kombinációjából megszületett új nyomvonalat járhattátok be. A résztvevők száma, amely a távon új rekord és a visszajelzések is azt bizonyítják, hogy jó irányba váltottunk.

Nehéz lesz múltat tekintve behozni a „Jubi parkot”, de úgy érezzük, hogy szép lassan a Szent Borbála teret is sikerül belakni. A tágasabb térnek köszönhetően a délután 2-3 óra körüli „csúcsidőben” is elfért a több ezres tömeg. Tömeg, hiszen a bizonytalan időjárás legtöbbünket nem riasztotta el és ennek meg is lett a gyümölcse, hiszen kimondott túraidőben volt lehetőség megtenni az egyes távokat.

Míg a túrázók az erdőben a kilométereket, addig a szervezők a célkitűzéseiket igyekeztek teljesíteni a rajtközpontban. Az idei cél a szemét és az egyszer használatos műanyag lehető legkisebb szintre való csökkentése volt. A kupacokban álló PET-palackok, műanyag tányérok és műanyag poharak hiánya reméljük, hogy nem csak bennünket, hanem minden résztvevőt jó érzéssel töltött el.

Hamarosan jelentkezünk további fotókkal, videóval, de mindenek előtt a jövő évi dátummal, hogy már most felírhassátok a naptárba!